Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 87 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13247
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9167998

YAPILIŞI: İstediğiniz uzunlukta zincir çekin. Her bir zincir içerisine ikili basit biritlerle sonuna kadar örün. Tam karşısına dönüp yine her zincir içerisine 2li basit biritlerle trabzan yapın.

Diğer sıraya geçtiğimizde 6 zincir çekin 4 birit atlayıp batın. Yine 6 zincir çekin ve 4 birit atlayıp 5nciye batın. Yine karşı kenarıda aynı dönüp örün. Halkaların olduğu sırada 3 zincir çekin ve 6 zincirle oluşturduğunuz yuvanın içerisine 5 birit yapın+2 zincir çekip yuvanın dibine batıp , tekrar 3 zincir çekin yan yuvanın içerisine 3 birit yapın elimizdeki halkaların kenarını sık iğneyle dolanıp bitiminde son biritin tepesine eklayip 2 basit birit daha örüp + 2 zincir ve yuvanın dibine batın.

 

 

 

Boyun kısmına gelecek yerlerde halkaları taakmayın. Yani ortadaki 25 yuvaya halka takmayın. 2 renkle öreceğiniz şeritlerle kombinasyonunuzu oluşturun. Saçak yerine geçecek bölümlerde ise şeritlerin uç kısmına önce 10 zincir çekin ve ucuna halkayı ekleyin tekrar 10 zincir çekip ucundaki deliğe batın. Sonra 15 zincir + halka & 20 zincir + halka & 25 zincir +halka & 25 zincir +halka & 20 zincir + halka & 15 zincir + halka & 10 zincir + halka yapın. Toplam uzun 8 halkalı saçağınız olmalı.


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile