Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 81 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9167092

38-40 beden
Sembol (%25 Yun, %75 Akrilik)
Şİİ No : 9
Miktar :700Gr.
Örgüler : Düz Örgü, Halka Örgü

 

 

 

Halka örgü
Her iki tarafta da ters örgü örülür. Halkalar ön yüzde oluşturulur, şiş ters örgü örülecekmiş gibi sol şişteki ilmeğe batırılır, şiş ve sol elin başparmağına sarılan iplik ilmeğin içinden geçirilerek örülür.. Aynı ilmek tekrar sol şişe alınarak 2. kez örülür. Oluşan halka çekilerek bağlantı yeri sıkılaştırılır.
ön
28 ilmek başlanır. 8 sıra halka örgü örülür. ön pat için 10 ilmek halka örtgüye ayrılarak, kalan 18 ilmek ile düz örgüye geçilir. 32 sıra aynı şekilde devam edilir. 32. sıra sonunda yaka eksiltmeleri için her 4 sırada bir ön pat içinden birer ilmek eksiltilir. (Ayrıca 35. sırada kol oyuntusu için 2 sırada bir 3-2-1 ilmek eksiltilir.) Omuzda, düz örgüde 5 ilmek kalana kadar bu şekilde devam edilir ve düz örgü kesilerek, 10 ilmek ön pat halka örgü; ense ortasına kadar 8 cm daha örülür ve kesilir.
Arka
40 ilmek başlanır, 8 sıra halka örgü örülerek düz örgüye geçilir ve 35 sıra aynı şekilde devam edilir. Kol kesmek için iki taraftan önce 3 ilmek kesilir, daha sonra 2 sırada bir 2şel ilmek kesilerek 25 sıra örülür. Ense için hiç eksiltme yapılmadan tüm arka beden bir defada bitirilir.
Kol
24 ilmek başlanır. 8 sıra halka örülerek, düz örgüye ve arttırmalara başlanır. Dört sırada bir, 1 ilmek arttırılarak.,44 sıra düz örgü ile 34 ilmek olana kadar devam edilir ve eksilmeler için önce iki taraftan 3'er ilmek daha sonra 2 sırada bir sırasıyla 2-1-1-1-1-1 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir defada kapatılarak kol bitirilir.
Tamamlama
Örülen parçalar toplu iğnelerle sabitlenir, üzerine nemli bir bez konularak ılık ütü ile ütülenir. Yan dikişler ve kol dikişleri yapılır. Yakaya birleştirmek için 2 adet kordon yapılarak, V yakanın iki ucuna dikilir.
Yaka
2 ön parçada ense için uzun örülmüş ön pat parçalan ense oyuntusuna dikilir ve arka ortada birleştirilir.

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile