Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 131 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9166722

Model tığ ve şiş örgünün harika bir kombinasyonu olup ayrıntılı yapılışı ve resimleri aşağıda verilmiştir..

Yün:700 gr

şiş:4-5 numara

Tığ:1 numara

beden:38

 

 

Sol öne 45 ilmekle başlayın. 4 sıra pirinç örgü yapın. ön ortasında 5 ilmeği pirinç örgü olarak devam edin. Diğer ilmekleri düz örqü olarak 20 cm. örün. Daha sonra, modeldeki ayrıntıdaki gibi tığ işi yapın. Sonra tekrar düz örgüye başlayın. Düz örgünün çapraz olarak yarısını kaydırarak yıldız örgü örün. Bu işlemden sonra 4 düz, 4 ters, 4 düz, 4 ters kesme şeker örgüsünü yapın. Sağ önü kol kesimine kadar kalpli tığ işi olarak yapın. Üzerine kesme şeker örgüsüyle devam edin.
Sağ kolu tığ işi yapın. Sol kolun ağzına bir sıra tığ işi yapın. Üzerine düz örgü devam edin. .
Kolu 3-2-1 kesin. Her sırada 1 ilmek keserek kolu tamamlayın. Arkayı düz örgü ve delik örgü olarak örün. Ceketin çevresine ince oya yapın.

Yıldız Örgü
3 İlmeği tersten toplayın. İlmekleri sol şişten çıkarmadan ipi sağ şişe bir kez dolayın. Sol şişteki 3 ilmeği ters olarak toplayıp şişten çıkartın. 1 ilmek düz örün. Tekrar 3 ilmeği toplayarak aynı işlemi yapın. Arka sıraları ters örün.

Delik Örgü (arkası)
2 ilmek toplayıp 1 atın, 2 toplayıp 1 atın, arka sırayı ters örün.

Kesme şeker modelini 5sıra 4 adet düz 4 adet ters örgüyü yanyana getirip,sonrasında da düzlerin üstüne yine 5 sıra 4 adet ters,terslerin üstüne de yine 5 sıra 4 adet düz örerek aşağıdaki resme göre yapın..Kenar oyasını da aşağıdaki resme göre 3lü yaprak modeli şeklinde yapın..

Sağ ön sol önden farklı olup sağ önde aşağıdaki kalp motifini çalışın.

Sağ ön aşağıdaki şekilde 4 adet kalp motiften oluşmaktadır..

Modelin arakası aşağıda görüldüğü üzere sağlı sollu asimetrik düz örgü ve delik örgüden oluşmaktadır..İlmek sayılarını rahatlıkla resimlerden takip edebilirsiniz..

Aşağıdaki resimde de tığ işi sağ kol deseni verilmiştir..

Kol ve gövde boyunu aşağıdaki şemaya göre örünüz..

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile