Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 22 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13242
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9160908

Uzun yelek
Sezonun modası uzun örgü ve hırkalara farklı bir örnek. Leylak tonlarındaki yelekte Selanik örgü kullanılmış.

Malzemeler
ANCHOR "İndigo" El Örgü İpliği

Renk no: 006 leylak
Şiş: 6 no.

 

 

 

UYGULAMA
Şişe 60 ilmek atın, 25 cm. Selanik örgü örün. Sonraki sıralarda 19 cm. boyunca yüzleri örerken sağ taraftan 1 ilmek eksiltirken, sol taraftan 1 ilmek arttırarak örün. Sonra 10 cm. boyunca arttırma ve eksiltme yapmadan Selanik örgüye devam edin. Sonraki 19 cm. lik bölümü de sağ kenardan 1 ilmek arttırıp. sol kenardan 1 ilmek eksilterek tamamlayın. 25 cm. Selanik örün ve tüm ilmekleri keserek kapa¬tın.


Selanik örgü:
1- sıra: 2 ters, 2 yüz. 2 ters. 2 yüz... 2 ilmek ters örgü ile sırayı bitirin. 2. sıra: 1 ters, 2 yüz, 2 ters, 2 yüz...1 ilmek yüz örgü ile sırayı bitirin. Bu iki sırayı tekrarlayarak, yukarıdaki eksiltme ve arttırmalara dikkat ederek örün. Kenarlardaki 25 cm.in dışında kalan yerlerden 145 ilmek çıkarın. Örgünün yüzünden motif şemasını uygulayarak aşağıya doğru 5 motif Örün. 2 sıra haroşa örüp kapatın. Selanik örülen parçanın karşı tarafından da aynı şekilde 145 ilmek çıkarın ve tersten (Giyildiği zaman ters dönüyor ve bu bölüm yakayı oluşturuyor.) Motif şemasını buraya da uygulayın. Aşağıya doğru 3 motif ördükten sonra 2 sıra haroşa örüp kapatın.
Bitirme: Kol altlarını ve yanlarını dikerek birleştirin. Ön ve arka parça birleştirilirken uzun taraf ön örgünün yüzü, kısa taraf arka (yaka) örgünün tersi şeklinde olacaktır.

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile