Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 55 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • yalegriasherl

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9167233

Malzemeler
ANCHOR "Flash" El Örgü İpliği Renk no: 8 gri mor
Şiş: 5.5


UYGULAMA

Arka-On: Şişe 76 İlmek atın, 2 sıra haroşa örün. 5 sıra düz örgü örün, 5 sıra ters örgü örün.
13. sıra: Sıra sonuna kadar 2 ilmeği ters olarak birlikte alın, şiş üzerine 1 ilmek dolayın, 2 ilmeği ters olarak birlikte alın, şiş üzerine 1 ilmek dolayın... Bu şekilde ajur uygulayarak sırayı tamamlayın.
Sonraki sıralarda 5 sıra yüz, 5 sıra ters, 1 sıra ajur şeklinde 6. ajur sırası oluncaya kadar Örün. 6. ajur sırasını ördükten sonra örgüyü ortadan ikiye ayırın. Diğer tarafı beklemeye alın.
1. sıra: 38 ilmekten sağ robayı haroşa örün. yaka kısmına gelen tarafı 5 ilmek kala örmeden geri dönün.
Sonraki sırada daha önceki sırada örmediğiniz 5 ilmeği de örerek sırayı tamamlayın. Bu iki sırayı tekrarlayarak 55 sıra haroşa örün, kapatın. Önün diğer tarafını da örün. Aynı şekilde arkayı da örün.
Bitirme: Yan dikişleri robanın alt tarafındaki 10 sıra haroşa örgüden itibaren aşağıya kadar dikin.
Roba bağcıkları: 150 ilmek atın ve 5 sıra haroşa örün kapatın. (2 tane örün.) Yaka çevresindeki bağcıklar için 200 ilmek atın, 3 sıra haroşa örün, kapatın. (2 tane örün.)

150 ilmek atarak hazırladığınız bağcıkların birini ön bedendeki ajurların arasından, diğerini de arka bedendeki ajurların arasından geçirin ve yanlardan fiyonk yaparak bağlayın. 200 ilmekten hazırladığınız bağcıkları da ayrı ayrı yaka çevresine (5 ilmek haroşanın örülmemiş sırasında meydana gelen deliklerden) ön ortasından arka ortasına kadar geçirin ortadan fiyonk yaparak bağlayın.
Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile