Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 39 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9167530

Kurdele sadece paket bağlamak ya da giysileri süslemek için mi kullanılır? Farklı amaçlar için aldığınız, elinizde kalan kurdele ve boncukları yaratıcılığınızı kullanarak dekorasyon stilinize biraz değişiklik katabilirsiniz.
    
Malzemeler

2 adet çıta.
1 adet çift taraflı yapışkan Pant.
1 adet makas.
2 adet kırmızı kurdele.
2 adet turuncu kurdele.
2 adet pembe kurdele. (ince)
2 adet mor kurdele.
1 adet sarı saten kurdele. (ince)
1 adet yeşil saten kurdele. (ince)
Metal paralar.
Renkli boncuklar.

Kendinizi renk ve desenlerin büyülü dünyasına bırakarak mekanınızda uyumu yakalamanız oldukça kolay. Bırakın desenler sizi yönlendirsin.
     
Dünya turuna ne dersiniz?
      Duvarınızı dünya şehirlerinin isimlerinin yer aldığı bir duvar kağıdı ile kaplamanın size nasıl bir faydası olacağını hiç düşündünüz mü? Gitmek istediğiniz şehirleri duvar kağıdınızda tek tek işaretleyerek bir sonraki hedefinizin neresi olduğunu belirleyebilirsiniz.
     
     Bu şekilde en sonunda kendiniz için çıkardığınız rotanızını da görme şansınız olur. Seyahet ettiğiniz şehirlerden evinize küçük hediyeler getirmeyi de unutmayın.
     
Kendin yap: Artan duvar kağıdı ve minder kılıflarınızı nasıl mı değerlendireceksiniz? Duvar kağıtları ve minder kılıfları sayesinde sandalyenize yeni bir görünüm kazandırmanız mümkün. Hiç kimsenin evinde bulunmayan sandalyelere sahip olmak hoş olabilir. 

Vitrinlerdeki seçeneklerin dışında, sadece sizin evinize ait sihirli fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız, doğru yerdesiniz...
     
Kalbimi astım
      Kalmış kumaş ve polar parçalarından kolayca hazırlayacağınız kalpler, çiçeklerinizin ilgi odağı olmasını sağlayacak. Tek kat hazırlayabileceğiniz gibi çift kat yapıp içlerine pamuk da doldurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Renkler hiç şüphesiz en büyük enerji kaynağı. Kendi yapacağınız dekoratif uygulamalar ise etkisini ikiye katlayacaktır.
     
Kapakları kağıtla kaplayın
      Dolap ve çekmeceli kutuları kağıtla kaplayabilirsiniz. Ahşap tutkalı, fırça, makas ve maket bıçağı bu iş için yeterli. Tüm yüzeyleri ölçerek gerekli büyüklükte kağıtları kesin.
     
     Yüzeye tutkalı fırça ile sürün ve kağıdı hava kabarcığı kalmadan yapıştırın. Yumuşak bir bezle üzerini hafifçe ovalayın. Kulpları bu işlemden önce söküp işlem bitince vidalayın. 

90'ların başında hayatımızdan çıkardığımız kartonpiyere yeniden kucak açıyoruz. Onunla yapılabilecek çok şey var. Deneme yanılma yöntemiyle yola çıksanız bile harika işlere imza atabilirsiniz.
     
Yatak başında
      Kartonpiyerden yatak başı yapmak her ne kadar akla aykırı gelse de ortaya çıkan sonuç oldukça başarılı. Nalbur dükkanlarında veya kartonpiyer satan firmalardan temin edebileceğiniz strafor kartonpiyerleri, yatak başınızın çevresine göre kestikten sonra duvara sabitlemeniz yeterli.
     
     Gerçek rengi beyaz olan, ancak istenilen renklere boyanabilen kartonpiyerler eviniz için farklı dekorasyon çözümleri yaratıyor. 

 

 

Evinizi size önerdiğimiz İlkbahar aranjmanlarıyla renklendirebilirsiniz. İşte ucuz yoldan evinizi çiçeklendirmenin yolları...
     
Suda yüzen çiçekler
      Masanızın üzerinde içinde mumlar ve çiçeklerin yüzdüğü camdan bir çiçek tabağı yapabilirsiniz.
     
Malzemeler
 • Suda yüzen mumlar,
 • 12 tane ağaç, çuha çiçeği ya da menekşe,
 • Geniş yuvarlak bir cam kase,
 • Su.
 •  Evinizin havasını değiştirmek istiyor fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşe aynalardan başlayabilirsiniz...
       
  Romantik izler
        Banyoya her girdiğinizde çiçeklerle bezeli romantik bir aynada kendinizi seyretmek isterseniz önerimize kulak verin. Bu iş için birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçek alırsanız gönlünüzce aynanızı düzenleyebilirsiniz.
       
       Çeşitli renklerdeki yapışkanlı çiçek tüplerini Tahtakale ya da Euroflora'da kolaylıkla bulabilirsiniz.

   

   

  Jelibonlardan yapabileceğiniz şeyleri öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Örneğin kapı süsü yapabilirsiniz. Hem çok şirin, hem de masrafsız. Üstelik bu süsleri yapmak çok kolay. Kapı süsünü yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler; bir kase üzeri şeker kaplı jelibon şeker, biraz kürdan, kurdele ve kürdanları üzerine batırmak için uzun bir sünger.
       
  Yapılışı:
        İlk olarak süngeri bir çember oluşturacak şekilde katlayın ve ucunu kurdele yardımıyla birleştirin. Kürdanları ikiye bölün. Kaç tane kürdan gerektiğinden emin olamazsınız ama çok fazla kürdanı ziyan etmemek için, çok fazla yapmayın. Gerekirse tekrar kırarsınız.