Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 50 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13242
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9160936

Kurdele sadece paket bağlamak ya da giysileri süslemek için mi kullanılır? Farklı amaçlar için aldığınız, elinizde kalan kurdele ve boncukları yaratıcılığınızı kullanarak dekorasyon stilinize biraz değişiklik katabilirsiniz.
    
Malzemeler

2 adet çıta.
1 adet çift taraflı yapışkan Pant.
1 adet makas.
2 adet kırmızı kurdele.
2 adet turuncu kurdele.
2 adet pembe kurdele. (ince)
2 adet mor kurdele.
1 adet sarı saten kurdele. (ince)
1 adet yeşil saten kurdele. (ince)
Metal paralar.
Renkli boncuklar.

Yapılışı
      Yapı marketlerden alacağınız 1 metre uzunluğundaki 2 çıtayı, perdeyi asacağınız kapının ölçülerine göre kesin. Daha sonra çift taraflı bandı çıtanın bir yüzeyine boydan boya yapıştırın.
    
     Kurdeleleri yapıştırmaya başlamadan önce kapının boyuna göre, perdenizi hangi uzunlukta istediğinize karar vermelisiniz. Ölçüye göre kestiğiniz kurdeleleri zevkinize göre çıtanın üzerine yapıştırın.
    
     Perdenizin daha hareketli olmasını istiyorsanız kurdelelerin aralarına eski kumaş parçaları, artan fistolar, renkli kalın ipler ya da boncuk dizilerini de ekleyebilirsiniz. Tüm kurdeleler yapıştırıldıktan sonra ikinci çıtayı birinci çıtanın üzerine yine çift taraflı bant kullanarak yapıştırın.
     
Son dokunuşlar
      Yapıştırdığınız çıtanın üzerini her iki çıtayı da kaplayacak kalınlıkta bir kurdele ile dönüp, üzerini metal paralarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bütünlüğü yakalamak için metal paralardan birkaç tane kurdelelere de dikebilirsiniz.
     
Nerden bulabilirsiniz?
      Kurdele, boncuk gibi malzemeler için hem uygun fiyatlı hem de pek çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz en uygun adres Tahtakale. Özellikle Mercan'dan Mısır Çarşısı'na doğru inerken sağlı sollu tuhafiyecilere göz atabilirsiniz.
    
     Ancak bu perdenin amacı evde kullanılmayan atıl kurdele ve diğer malzemeleri değerlendirmekti. Siz perdenin uzunluğunu dikkate alarak değişik renklerde ve ebatlarda malzeme seçeneğini artırabilirsiniz.


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile