Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 94 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13243
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9165247

Eskiyen yada giymediğiniz kotlarınızın bacaklarını kesip alt tarafını diktikten sonra çantanızın alt yapısı hazır demektir..Daha sonra çantanızı yazımızın devamında yer alan size örnek olması amacıyla verilmiş olan modellerdeki gibi ister nakış, ister boncuk, ister kemer, isterseniz de kumaşlarla süsleyerek onları muhteşem güzel hale getirebilirsiniz..

 

 

 

 

 

İşte sizlere eski kotlarınızı ve evde var olan çöpe atmayı düşündüğünüz artık kumaşlarınızı değerlendirebileceğiniz bir yöntem: Kot çanta yapılışı..Yazımızda  çeşit çeşit kot ve kumaşın birleşmesinden oluşan kot çanta modeli mevcuttur..

 

 

 

 

Malum yaz mevsimlerinde çok fazla dondurma tüketilir.Bu nedenle bunları değerlendirmek iyi olur. Bu resimdeki dekoru yapabilmek için 13 tane dondurma çubuğu, yapıştırıcı, ip, bir resim yada ona benzer birşey size kalmış. Bunu yapmak için..


1: 11 çubuğun üzerine yapıştırıcı sürülür.
2: geri kalan 2 çubuk diklemesine konur ve üzerine yapıştırıcı sürülen çubuklar dikey çubuklara yapıştırılır.
3: 11 çubukta aynı işlem yapılır.
4: elde edilen pano boyanır ve arkasına ip yapıştırılır.
5: panonun üzerine istenen resim ya da biblo yapıştırılabilir

Bazılarımızın vazgeçilmez aksesuarlarıdır bileklikler. Bu yüzden bazen herşeyde olduğu gibi bunlarda da çok seçici olabiliyoruz.Hatta bazen istediğimiz gibi olmayışından şikayetçi olup almıyoruz bile.

İşte size güzel bir seçenek.Bu bileklikleri kendiniz isteğiniz şekilde ve desende basit ve neredeyse “0″ maliyet ile yapabilirsiniz.Hiç anlatmaya bile gerek yok sadece resimleri takip edin yeter.modeli yapmak için sadece makas,pet şişe,iğne ,iplik ve renkli kumaşlara sahip olmanız yeterli..

 

Artık devir ekonomi devri olduğuna göre, eşinizin veya çocuklarınızın eskiyen kravatlarını atmak yerine çeşitli desenlerde hoş ve ekonomik kendi dizaynınız olan çantalar yapabilirsiniz.

Size fikir vermesi ve yaratıcılığınıza eşlik etmesi amacı ile birkaç modelin resmini koyuyorum.

 

 

 

 

Mesele evlerimizi dekore etmeye geldiğinde kuşkusuz pek azımız bir evi sıfırdan dekore etme lüksüne sahibiz. Ancak eski eşyalarınızı yenilere nasıl uyarlayabileceğinizi görmeden onları rafa kaldırmayın.  

 

 

 

 

 

Evinizde işe yaramayan ve çöpe atılabilecek bir sürü eşya vardır. Ancak onları atmayıp değerlendirmek sizin elinizde. Örneğin bazılarını saksıya döndürmek cin bir fikir olabilir. 

Konserve kutuları 
 
 
Konserve kutuları, teneke saat kutuları, tek kalmış fincanlar, sütlükler, eski film kutuları, ayakkabı kutuları... Aslında bütün kutular daha sonra başka amaçlarla kullanılmak için birebirdir. Konserve kutularını pastel boya ile boyayıp renklendirebilir ya da üstüne yapıştırıcı bant ile kapladığınız fotoğraflar koyabilirsiniz. Ve bu kutuları kalem kutusu, pamuk kutusu, saksı ya da çatal bıçak kutusu yapabilirsiniz.

 

 

Kenarda köşede sakladığınız o koca sandığı çıkarın. İşe yarama vakti geldi.
     
Malzemeler
  • Ahşap kasa sandık. (50x50x140 cm)
  • 1 Çamaşır suyu.
  • Ahşap boyalar. (İskandinav grisi, eski Çin kırmızısı, uyuyan mor)
  • Baskı ruloları.
  • Burgulu ahşap matkabı.
  • Sote testere. (oyma işlemi için yuvarlak kesme ağızlı)
  • Zımpara kağıdı. (orta sertlikte)
  • Çok yönlü 4 tekerlek.
  • Vida.