Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 98 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9166688

Beden 38 - 42

Malzeme: Orta kalınlıkta saf yün yak. 500 gr patlıcan moru ve ince yumuşak moher yün yak. 200 gr Lila: 4 numara yün tığı.
Dikkat: Sürekli olarak bir kat yün ve 1 kat moheri birlikte alarak çift kat iplikle çalışın!

 

 

 

 

 

Delikli strüktür desen A: A örnek şemasına göre açık gidiş geliş sıralarıyla çalışın. Sıra geçişleri şemada belirtilmiştir. Gidiş sıralarını sağdan sola, dönüş sıralarını soldan sağa okuyun. Enine sıraya 1. oktan önceki ilm. başlayın, oklar arasındaki motifi 4 kez isleyin, 2. oktan sonraki ilmeklerle bitirin. 5. sırada her defasında gurupları 4 tırabzan, 19. sıra dan sonra gurupları 3 tırabzan olarak her defasında bir önceki sıranın 1. tırabzanına batarak işleyin. 6. sıradan sonra her defasında 4 tırabzandan oluşan guruplar yapın ve bunları sık iğneyi bir önceki sıranın zincirinin boşluğuna batarak yapın. Yukarı doğru 1 kez 1. - 7. sıraları işleyin, sonra 6 ve 7.  sıraları sürekli tekrarlayın. 18. sıradan sonra örnek şeması A her iki yanda kol evleri için yapılacak artırmaları göstermektedir, bu arada sol kenarda zincir yapmak için kapama zinciriyle yeniden bağlanın. Aynı şekilde 18. sıradan sonra önceki kenar tırabzanların yerine artık sürekli rölyef-tırabzan yapın. 20. sıradan sonra 1 9 ve 20. sıraları sürekli tekrarlayın.

Delikli struktür desen B: B örnek şemasına göre prensip olarak A delikli strüktür desen gibi işleyin. Enine sıraya 1. oktan önceki ilmeklerle başlayın, oklar arasındaki motifi 3 kez işleyin, 2. oktan sonraki ilmeklerle bitirin. 7. sıradan başlayarak her ıkı yanda her iki yanda eğimler için eksiltmeleri yapın. Bunları her ıkı yanda şemada gösterildiği şekilde sürdürün. Yukarı doğru 1 kez 1. - 30. sıraları işleyin.

Örnek denemesi: 1 motif ve 7,5 sıra delikli-strük-tür desen her iki kaliteden çift kat iplikle İşlenerek=9,5x10 cm.

Dikkat: Şemadaki oklar tığ isinin yönünü göstermektedir! Tüm parçaları yukardan aşağı işleyin.

Arka parça: Omuzlardan ve yaka açıklığı kenarından işe başlayın. Çift kat iplikle 70 zincir + dönüş için 3 zincir çekerek işe başlayın. Kol evleri için delikli strüktür şeması A gibi işleyin = 5 motif ende. Başlangıçtan 23 cm = 1 7 sıra sonra her iki yanda kol evleri için 1 8. sırada gösterildiği ve açıklandığı şekilde ilmekleri, artırın ve buna uygun şekilde işlemeyi sürdürün. Kol evinden 32 cm = 24 sıra sonra parça bitmiş olacaktır.

Ön parça: Arka parça gibi işleyin.
 
 
Kollar: Yukarı kenardan aşağı doğru işleyin. 70 zincir + 3 zincir (dönüş için) iki kalitedeki ipliği birlikte, çift kat iplikle başlayın. Delikli strüktür desen B gibi çalışın = 5 motif eninde. Eğimler için her iki yanda başlangıçtan sonraki 7. sırada 1 ilm. kapatın. Sonra 30. sıraya kadar şemada verildiği şekilde kapatmayı sürdürün. Başlangıçtan 39 cm = 30 sıra sonra parça bitmiş olacak.

Tamamlanması: Parçaları gerin, nemlendirin ve kurumaya bırakın. Dikişleri kapatın, omuz dikişleri her iki yanda 11 cm olmalı, kol dikişlerini üstten 4 cm açık bırakın. kolları takın.
 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile