Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 37 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13242
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9160922

Yemek masanızda farklı bir hava estirmek istiyorsanız, bunun için Fransız şıklığından faydalanabilirsiniz. Elinizin altındaki malzemelerle harikalar yaratmanız mümkün.

 

 

 

 

 


 Peçete içinde baget ekmek

      Bu defa peçete ve ekmeği orijinal bir şekilde sunmaya hazırlanın. Bu öneri hem çok basit hem de çok şık.Büyük kumaş bir peçeteyi yukarı doğru ikiye katlayın. Üst taraftaki kısmın yarısını dışa doğru katlayın. Peçetenin yanlarını içe kıvırın. Oluşan kesenin içine küçük bir baget ekmek yerleştirip renkli bir kurdele ile bağlayın. Ayrıca demir bir peçetelik de sofranıza ayrı bir güzellik katacaktır.
     
     
     
 Lavanta kokulu sofralar
      Mis kokulu bir masa dekorasyonu yaratmanız mümkün. İhtiyacınız olan tek şey; saksıda lavanta bitkisi ve bir sepet. Çiçeğin bulunduğu saksıyı renkli bir kağıtla sarıp başka renkte bir kurdele ile bağlayın. Ardından saksıyı küçük bir hasır sepetin içine alıp masaya yerleştirin. Başka çiçekler de ilave edebilirsiniz. Aynı şekilde büyük kaselere yerleştireceğiniz çiçekler de hoş bir ayrıntı oluşturacaktır.
     
     
     
 Şık isim kartları

      Misafirlerinizin oturacağı yerleri rahatça belirlemek için yaratıcılığınızı kullanın. Renkli, minik isim kartları sürprizinize herkes bayılacaktır. Hobi malzemeleri satan mağazalardan renkli karton kağıtlar temin edin. Bir zikzak makasla bu kağıtlardan dikdörtgen isim kartları kesin. Üzerlerine simli veya keçeli bir kalemle tek tek konuklarınızın isimlerini yazın. Kartonların bir ucunu delgeçle delin. Birer renkli kurdeleyle hazırladığınız isim kartlarını şarap veya su kadehlerine bağlayın. Arzu ederseniz mönüyü de bu şekilde hazırlayabilirsiniz. 
     
    
 Romantik mum ışığı
      Sıcak yaz akşamlarında bahçede veya terasta yenilen akşam yemeğinde mumlar vazgeçilmez bir unsurdur. Şamdan yerine neşeli minik mumluklar kullanmaya ne dersiniz? Küçük cam bardak veya kaselere kum veya tuz doldurun. Herbirinin içine birer renkli mum yerleştirin. Ardından etrafına birer renkli kurdele bağlayın.Rüzgarda sönmeyen bahçe mumları da gecenize ayrı bir keyif katabilir.


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile