Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 54 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13274
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9195340

Sezon henüz açılmadan pareomu hazırlamalıyım diyenler için alışılagelmişin dışında alternatif olması açısından örgü pareo modelleri burada..

Yaz aylarında plajlarda rahatlıkla bikinilerinizle kullanabileceğiniz ve bir o kadar da şık olan bu elbise şeklindeki tığ örgü pareonun yapılışı için yazımızın devamını takip ediniz..

 

 

 

 

 

 

Yaz günlerinin kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı şu günlerde tatil planlarını yapmaya başlayan ve deniz kenarında da şık olmak isteyen bayanlar için yapılışlarıyla bir o kadar basit ama görünümleriyle de bir o kadar zarif tığ örgü pareo modelleri yapılış şemalarıyla birlikte burada..

 

 

 

 

Bu modeli dilerseniz bikini üstlerinizde pareo olarak dilerseniz de altını astarlayarak etek olarak da kullanabilirsiniz..Seçim tamamen size kalmış..Bu file pareonun yapılışı şu şekildedir..

 

 

 

 

 

Yaz aylarında deniz kenarında çok rahatlıkla kullanabileceğiniz tığ örgü ve motiflerden oluşan elbise şeklindeki pareonun örülüşü şu şekildedir..

 

 

 

 

 

 

Bikinilerinize eşlik etmesi adına resimde görülen tığ örgü pareodan örmek isteyenler için ayrıntılı yapılış şemaları ve Süslemesinde kullanılan yıldız çiçeğinin yapılış şeması yazımızdadır..Pareo şemadaki verilen ölçülere göre dikdörtgen şeklinde 3lü trabzanlar ve aralarda zincirler kullanılarak örülmekte olup son aşama olarak da etrafı beyaz renkte iple sık iğne şeklinde tığlanmıştır..Bu modele eşlik etmesi adına modele uygun bikini resmi de yazımızda verilmiştir..

 

 

 

 

Beden: 38
MALZEMELER: ANCHOR “Pandora” El Örgü ipliği
Renk : 109 mavi (Yaklaşık 300 gr.) 7 numara 1 çift örgü şişi, 5 numara tığ, 5 cm. kalın lastik, boncuk
Kullanılan Örgüler: Lastik örgü-Ajur örgü

 

 

 

Pareo : 4,5 no, şiş ile 88 ilmek başlanıp, 6 sıra haraşo örülür. Daha sonra 1 ilmek haraşo örüp iplik 2 kez şişe dolanarak tüm sıra bu şekilde bitirilir. Dönüş sırasında haraşolar örülürken şişe dolanmış olan iplikler serbest bırakılır.