Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 29 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13274
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9195339

Çocuk odalarınız için kendi el emeğinizle dekoratif paspaslar örmek istiyorsanız buyurun size Şemalı yapılışlarıyla şirin mi şirin modeller..

Çocuk odalarının dekorasyonunda kendi el emeğini kullanmak ve farklılığı yakalamak isteyenler için örgüden yapabileceğiniz harika dekoratif Çocuk odası paspasları burada..

Dilerseniz banyolarınızda dilerseniz de dekoratif amaçlı olarak salonlarınızda kullanabileceğiniz sakallı ipten örülmüş çeşit çeşit paspas modelleri sizlere fikir vermesi amacıyla yazımızın devamındadır..

 

 

 

 

Bu başlığımızda çocuk odaları için kaplumbağ ve uğurböceği paspasından tutun da kapı önü için çiçekli ve güllü paspasa kadar çeşit çeşit örgü paspas modeli ve ayrıntılı yapılış şemaları mevcuttur..

 

 

 

 

Çocuklarınızın oyun sahasını örgüden kendiniz yaratmak istiyorsanız işte size geometrik desenli sık iğneyle örülmüş renklerin kombinasyonundan oluşan bir halı modeli ve şemalı ayrıntılı yapılışı..

 

 

 

Bu papatyalı örgü paspas da yine tığ işi olup 3lü trabzanlarla örülmüştür..Modelin bitmiş hali 40 cm-80 cm olup ortada 4 adet dolgudan oluşan papatya bulunmaktadır..Papatyaların daha çok göze hitap etmesi için kenarları zincirlerle farklı rekte iple çevrelenmiştir..

 

 

 

 

 

Bu model de yine 3lü trabzanlardan kafes ve dolgu yapılarak 2 farklı renkte ipin kullanılmasından oluşmaktadır..Kalplerin kenarları zincirlerden ve paspasın dış Kenar fırfırları da yine trabzanlardan oluşmuştur..Modelin ayrıntılı yapılış şemasını takip ederseniz modelin oluşturulması gayet basittir..Ayrıca paspasın bitmiş hali 70 cm-1.40 m dir..

 

 

 

 

 

Modelin yapımında taban renk beyaz olup kenarlıklar maviyle yapılmıştır..Örgü paspas 3lü trabzanlarla yapılan kafesler ve dolgulardan şema takip edilerek kolay bir şekilde yapılmaktadır..

 

 

 

 

 

Bu paspasın yapımı 2 farklı renkte iple 3lü trabzanlardan oluşmuş olup kafes ve dolgu işlemi uygulanmıştır..Model yuvarlak örülüp yapılış şeması yazımızdadır..Paspasın kenarları ve ortadaki kalp ve yıldız motif kenarları son aşama olarak sık iğneyle beyaz iple geçilmiştir..

 

 

 

 

Bu model sık iğneyle örülüp öncelikle topuk kısmı arttırarak 10 sıra daire şeklinde örülüp parmaklara doğru sık iğneyle devam edilir..Parmakların herbiri de verilen şemadaki şekilde ayrı ayrı örülüp örerek birleşitirilir..İstenirse her bir parça farklı renkte iplerle de örülüp modele farklılık kazandırılabilir..Paspasın yapılış şeması ve tüm ayrıntılı ölçüleri yazımızın devamındadır..