Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 27 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • yalegriasherl

Site Bilgileri

Üyeler : 13246
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9167206

Anchor "Arabella Koton" 1 adet (Gereken miktar: 6.5 mt.) ,
Renk no:015
Anchor " Fantastik" El örgü ipliği
Renk no: 440 açık gri (30 gr.)
3 numara tığ

 

 

 

 

Uygulama
örgünün tamamını ipliği çok bol bırakarak çalışın. Arabella Koton büzgü payını ölçünün 2.5 katı alın.
Ön: Göbeğin yapılışı: Arabella Koton'u (Çok sıkı olmadan hafifçe) büzerek 15 cm çapında daire oluşturun, iki ucunu bırleştirin. Detay fotoğrafına bakarak,Fantastik ile dairenin etrafı¬na eşit aralıklarla batarak 1 sıra sık iğne yapın. Sonra aralara 1 zincir çekerek 2.sırayı( araya 2 zincir çekerek 3. sırayı yapın. Dairenin çapı yaklaşık 23 cm. olsun. Arabella Koton'u büzerek uzunluğu 108 cm. olan şerit hazırlayın, Anchor Fantastik ile eşit aralıklarla bir örgüye, bir şerit kenarına batarak ikisini birbirine tutturun, şeritin iki ucunu birleştirin. Dairenin çapı 44 cm. olsun. Arabella Koton'u büzerek uzunluğu 92 cm. olan şerit hazırlayın ve bu şeriti ortasından, örgü ile şeritin birleştiği noktaya dikin, şeritin iki ucunu birleştirin. 108 cm'lik şeritin diğer kenarına Fantastik ile 4 cm. körük yapın.
Arka: Göbeğin yapılışı: Önde olduğu gibi hazırlayın. Fantastik ile ara zincirlerini arttırarak çapı 38 cm. olana kadar sık iğne ile daire yapın.
Bitirme: Ön ve arkayı astar geçecek kadar açıklık bırakarak çırpma dikişi ile birbirine tutturun, astar yapın, doldurup yastığa geçirin.
Arabella Koton'u yuvarlayın, ortasından uzun bir iplik ile bağlayarak {Detay fotoğrafındaki gibi) arka ve ön için 2 adet gül yapın, yastığın iki tarafına (göbeğe) bastırarak dikin.

 

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile